Aktualności


Ogłoszenie - STAŻ

2019-03-21

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wijewie poszukuje osoby na staż dofinansowany przez urząd pracy.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wijewie poszukuje osoby na staż na stanowisko ds. obsługi świadczeń wychowawczych (500+) i świadczeń rodzinnych.

Warunki:
- osoba zarejestrowana jako bezrobotna w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lesznie
- wykształcenie wyższe lub średnie (preferowane ekonomiczne)
- uprzejmość, komunikatywność, sumienność i staranność
- umiejętność obsługi komputera

Osoby zainteresowane mogą składać podania w siedzibie GOPS w Wijewie
ul. Parkowa 1, 64-150 Wijewo
pokój nr 5 w godzinach od 7.30 do 15.00 do dnia 29 marca 2019r.
Więcej informacji pod nr telefonu 65-549-40-16


Spotkanie Seniorów Gminy Wijewo

2019-02-15

Dnia 13 lutego b.r. jak co roku, z inicjatywy Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Seniora. Na salę wiejską w Brennie przybyli nasi mieszkańcy z Gminy Wijewo w wieku emerytalnym oraz zaproszeni goście: Wójt Gminy Wijewo- Mieczysław Drożdżyński, Przewodnicząca Rady Gminy Wijewo- Maria Rąk oraz proboszcz Parafii Brenno- ksiądz Andrzej Sotek, którzy złożyli serdeczne życzenia wszystkim seniorom. Wójt podkreślił fakt, iż najstarsze pokolenie ludzi jest skarbnicą wiedzy, doświadczeń, wspomnień - także na temat wydarzeń z historii naszej Gminy którą powinno przekazywać się z pokolenia na pokolenie.

W części artystycznej imprezy swoje umiejętności taneczne i aktorskie doskonale zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej z Wijewa i Brenna pod okiem nauczycielek: D. Pytlik, M. Wojciech i M. Klamka. Gościnnie w przedstawieniu " Bajkowy ambaras " wystąpił p. Stanisław Wolniczak.

Jak co roku, uroczystość cieszyła się dużą popularnością- przebyło ok. 180 Seniorów z całej gminy, którzy mieli okazje spotkać się i porozmawiać przy kawie i ciepłym poczęstunku.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wijewie składa serdeczne podziękowania dyrekcji Zespołu Szkół w Brennie i Szkoły Podstawowej w Wijewie oraz Paniom z Koła Gospodyń w Brennie za pomoc w organizacji poczęstunku.

Do zobaczenia za rok!

Dołączona galeria:

Spotkanie Seniorów Gminy Wijewo Spotkanie Seniorów Gminy Wijewo Spotkanie Seniorów Gminy Wijewo Spotkanie Seniorów Gminy Wijewo Spotkanie Seniorów Gminy Wijewo 

pelna galeriaZobacz pełną galerię (15 fot.)...
    Zobacz także: archiwum"Aktualności" (archiwum)...

    przejdź do góry...

    Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wijewie. ul.Parkowa 1, 64-150 Wijewo, tel. (65)549-40-16

    Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji